Blog

 • 01/08/2022 0 Komentarze
  Specjalistyczna chemia do gruntowanego mycia ram okiennych z PCV

  Dbając o stan stolarki otworowej w domu lub mieszkaniu możesz znacząco zmniejszyć ryzyko usterek i uszkodzeń, wydłużając tym samym żywotność elementów — to fakt. Co to jednak oznacza w praktyce? Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego warto poważnie podchodzić do mycia ram okiennych z PCV oraz jaką rolę w tym procesie odgrywa specjalistyczna chemia. Przekonajmy się!

   

  Dowiedz się więcej
 • 04/07/2022 0 Komentarze
  Na co zwrócić uwagę podczas wiosennego mycia okien

  Dbanie o porządek i czystość we własnym do domu to coś, co prędzej lub później stanie się regularnym zajęciem każdego z nas. Choć mycie okien z pozoru nie wydaje się czynnością skomplikowaną, to jednak podczas wiosennego sprzątania warto mieć na uwadze kilka istotnych wskazówek, dzięki którym stan Twoich ram, szyb i uszczelek pozostanie nieskazitelny. Poniżej podpowiadamy, o czym warto pamiętać zabierając się za generalne porządki.

   

  Dowiedz się więcej
 • 23/05/2022 0 Komentarze
  Okna w trybie zimowym a w trybie letnim

  Choć przez lata całkowita szczelność stolarki otworowej stanowiła jeden z priorytetów, a wszelkie niedociągnięcia w tej kwestii nadrabiano przy użyciu różnego rodzaju środków i preparatów (jak choćby popularny niegdyś kit), dziś sprawa nie jest już tak oczywista. Obecnie producenci dają nam możliwość regulacji przepływu powietrza, który — według najnowszych zaleceń — powinien zostać zachowany w cieplejszych miesiącach, zniknąć natomiast, gdy temperatury są niższe. Nowoczesne okna PVC wyposażone są w różne tryby, które użytkownik może przestawiać we własnym zakresie. Jakie są zalety i wady ustawień zmiany ustawienia pomiędzy letnim a zimowym? Przekonajmy się!

   

  Dowiedz się więcej
 • 29/04/2022 0 Komentarze
  Przeglądy i regulacje okien po zimie

  Zakup nowych okien to zawsze pozytywna zmiana dla elewacji budynku — zarówno z punktu widzenia estetyki, jak szeroko rozumianej gospodarki energetycznej. Zakładając jednak, że posiadanie nowoczesnych i drogich modeli PVC zwalnia nas z obowiązku regularnego dbania o ich stan, jest po prostu błędne. Wszelkie zaniedbania w tej kwestii prędzej czy później staną się źródłem zauważalnych problemów, począwszy od wizualnych niedociągnięć, aż po ewentualne kłopoty ze szczelnością. Poniżej podpowiadamy, dlaczego okresowe przeglądy i regulacje (na przykład po zimie) są tak istotne oraz co możesz zrobić, by wydłużyć żywotność tego typu elementów.

   

  Dowiedz się więcej

Masz pytania?

hCaptcha