Specjalistyczna chemia do gruntowanego mycia ram okiennych z PCV

Dbając o stan stolarki otworowej w domu lub mieszkaniu możesz znacząco zmniejszyć ryzyko usterek i uszkodzeń, wydłużając tym samym żywotność elementów — to fakt. Co to jednak oznacza w praktyce? Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego warto poważnie podchodzić do mycia ram okiennych z PCV oraz jaką rolę w tym procesie odgrywa specjalistyczna chemia. Przekonajmy się!

Mycie okien PCV — konserwacja ram przy pomocy chemii specjalistycznej

Jak już wspominaliśmy regularne mycie profili okiennych z PCV pomoże Ci ograniczyć ich zużycie w wyniku normalnego użytkowania, jednocześnie zabezpieczając przed większością zagrożeń. O jakich zagrożeniach mowa? Zaniedbanie tego aspektu (np. poprzez skupianie się wyłącznie na czyszczeniu szyb) może nie tylko obniżyć estetyczne walory profili, ale także doprowadzić do utraty szczelności. To z kolei wprost przekłada się na ilość oddawanego ciepła, a tym samym wyższe wydatki na ogrzewanie zimą. Gdy dodać do tego ewentualne uszkodzenia mechaniczne oraz obniżenie ogólnego komfortu użytkowania, sytuacja rysuje się naprawdę nieciekawie.

Korzystając profesjonalnych środków chemicznych przeznaczonych do ram PCV masz pewność, że w żaden sposób nie uszkodzisz powierzchni. Zbyt agresywne preparaty mogą negatywnie wpłynąć na stan profili, zbyt łagodne zaś po prostu okażą się nieskuteczne. Stawiając na sprawdzone rozwiązania nie musisz się niczego obawiać.

Jak myć ramy okienne? Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych krokach:

usuń zalegający kurz oraz inne zabrudzenia z profili oraz ościeżnic — w tym celu świetnie sprawdzi się miękka sz- matka oraz czysta woda,

  • dokładnie umyj elementy z PCV — tutaj właśnie przyda Ci się profesjonalna chemia oraz szmatka z miękkiego materiału, który nie porysuje powierzchni,
  • przetrzyj uszczelki — te elementy są bardziej wrażliwe, więc ogranicz się do użycia czystej wody.

Konserwacja profili okiennych — profesjonalna chemia

Zapraszamy do sprawdzenia pozostałych artykułów dostępnych w naszym serwisie — znajdziesz tam jeszcze więcej wartościowych informacji na temat pielęgnacji ram, ościeżnic, uszczelek oraz innych elementów domowej stolarki otworowej. Masz pytania? Skontaktuj się z nami!